Czego nie kupować na prezent? Lista zakazanych prezentów - Adamell.pl

Chyba każdy z nas lubi dostawać prezenty. Im są one bardziej trafione i dopasowane do naszych zainteresowań, upodobań czy osobowości, tym większą sprawiają satysfakcję. Dlatego tyle czasu poświęcamy na wybieranie podarunków na święta, urodziny czy rocznice dla naszych bliskich. Zdarzają się jednak również prezenty, które są niewypałem – ich wybór jest albo nieprzemyślany albo wynika ze słabej znajomości danej osoby. Jeszcze inną kategorią, której poświęcimy uwagę, są podarunki, których wręczenie według powszechnych przekonań może okazać się nietaktem.

Czego nie kupować na prezent – lista zakazanych rzeczy

Zanim postanowimy kupić coś osobie, której nie znamy za dobrze, warto zapoznać się z listą, czego nie kupować w prezencie. Z pewnością zaoszczędzi nam to wstydu i skrępowania obdarowywanej osoby:

zwierzęta: żywy prezent to tak naprawdę nie prezent. Pies, kot, chomik czy mysz to nie są zbędne gadżety, które wystarczy odłożyć na półkę, jeśli nie przypadną Ci do gustu. Wybór zwierzaka na prezent to jeden z najbardziej nietrafionych pomysłów. Jeśli nie jesteśmy w 100% pewni, że dana osoba chce zwierzę, nie kupujmy im takiego prezentu.

Nawet jeśli wywoła on chwilowy entuzjazm, to tak naprawdę odpowiedzialność na lata. Dlatego kupując komuś zwierzaka, możesz postawić go w bardzo niezręcznej sytuacji. A samo zwierzę może wylądować w schronisku czy fundacji, gdzie trafia mnóstwo niechcianych „żywych prezentów”.

pieniądze lub bon: wszyscy jesteśmy świadomi tego, że różnorodność produktów w dzisiejszych czasach jest na tyle przytłaczająca, że często trudno jest wybrać przedmiot, który nie będzie tandetny, oklepany czy po prostu trafi w gusta obdarowywanej osoby. Niemniej jednak, podarowanie bonu zakupowego na określoną kwotę nie jest najlepszym pomysłem, podobnie jak nie są nim pieniądze. Taki prezent to dobry dodatek, ale jeśli zastępuje prezent w całości, świadczy o braku pomysłowości czy nawet lenistwie kupującego.

artykuły użytku domowego/ kosmetyki: te przedmioty są stygmatyzowane jako prezent, ponieważ mogą zostać odebrane jako aluzja do poziomu higieny czy nieporadności danej osoby. Dodatkowo są to zazwyczaj produkty, jakie lubimy wybierać samodzielnie.

alkohol: wbrew pozorom nie jest to zalecany prezent dla osób, których obyczaje na co dzień są nam słabo znane. W obecnych czasach dużo osób stara się prowadzić zdrowy tryb życia i na przykład podejmuje decyzję o abstynencji. Co więcej, alkohol, podobnie jak czekoladki, niejako zobowiązuje obdarowaną osobę czy solenizanta do podzielenia się prezentem, a wówczas alkohol staje się mało osobistym podarunkiem.

Czego nie kupować na prezent mężczyźnie i kobiecie – wierzenia

Istnieją konkretne przesądy dotyczące tego, czego nie kupować na prezent kobiecie i mężczyźnie. Według tradycyjnych wierzeń obdarowanie kogoś przedmiotem z poniższej listy może przynieść tej osobie nieszczęście, a nawet wpędzić w chorobę. O ile warto podejść do tych przesądów z dystansem, warto je znać, ponieważ niektórzy przywiązują do nich sporą wagę, szczególnie osoby starsze jak nasi dziadkowie:

buty – stary przesąd mówi, że podarowanie obuwia na prezent, głównie mężczyźnie, spowoduje odejście tej osoby

zegarek – sprezentowanie tego przedmiotu naszemu partnerowi może rozpocząć odmierzanie czasu do rozstania

perły – podarowanie pereł kobiecie to według dawnych wierzeń przyczyna nieskończonych klęsk i nieszczęść. Perły w tej symbolice oznaczają bowiem łzy.

krzyżyk – wybór tej części biżuterii na prezent oznacza, że wykreślamy daną osobę z naszego życia bądź życzymy jej, aby na jej drodze pojawił się krzyż, czym sprowadzamy na nią nieszczęście

świeca – choć wydaje się ona stosownym i eleganckim prezentem dla każdego, świeca tak naprawdę oznacza koniec relacji, symbolizując wypalenie znajomości, a nawet uczucia

portfel – to kolejny dodatek, który często znajdujemy pod choinką. Na szczęście tylko pusty portfel to niefortunny prezent. Wystarczy, że umieścimy w nim grosik lub łuskę karpia, aby zapewnić obdarowanej osobie bogactwo i dobrobyt.

Prezent na 18 urodziny

Więcej 
70. urodziny - Druk na szkle, spersonalizowany prezent - Adamell.pl - Wyjątkowe Prezenty
Cena promocyjna53,99 zl Zwykła cena77,13 zl

70. urodziny - Druk na szkle, spersonalizowany prezent

18 urodziny - Druk na szkle, spersonalizowany prezent
Cena promocyjna53,99 zl Zwykła cena77,13 zl

18 urodziny - Druk na szkle, spersonalizowany prezent

25 urodziny - Druk na szkle, spersonalizowany prezent
Cena promocyjna53,99 zl Zwykła cena77,13 zl

25 urodziny - Druk na szkle, spersonalizowany prezent

Podróż - druk na płótnie, spersonalizowany prezent - Adamell.pl
Cena promocyjna59,99 zl Zwykła cena85,70 zl

Podróż - druk na płótnie, spersonalizowany prezent

Hogwart - druk na płótnie, spersonalizowany prezent - Adamell.pl
Cena promocyjna79,99 zl Zwykła cena114,27 zl

Hogwart - druk na płótnie, spersonalizowany prezent

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA Z NAJLEPSZYMI PROMOCJAMI I OKAZJAMI